Renesas DF38086RLP10V
Part No.:
DF38086RLP10V
Package:
85-TFLGA
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.DF38086RLP10V.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 52KB FLASH 85TFLGA
Shipping
Inventory:368
Comments
DF38086RLP10V Specifications
Package/Case:
85-TFLGA
Core Processor:
H8/300H
Core Size:
16-Bit
Speed:
10MHz
Connectivity:
I2C, IrDA, SCI
Peripherals:
LCD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
55
Program Memory Size:
52KB (52K x 8)
RAM Size:
2K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 3x10b, 2x14bSAR
Operating Temperature:
-20°C ~ 75°C (TA)