Connor Winfield DOC050V-020.0M
Part No.:
DOC050V-020.0M
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.DOC050V-020.0M.pdf
Description:
XTAL OSC VCOCXO 20.0000MHZ LVCMO
Comments
DOC050V-020.0M Specifications
Type:
VCOCXO
Frequency:
20 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.555" L x 0.358" W (14.10mm x 9.10mm)
Height - Seated (Max):
0.307" (7.80mm)