Connor Winfield DOC100F-019.44M
Part No.:
DOC100F-019.44M
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.DOC100F-019.44M.pdf
Description:
XTAL OSC OCXO 19.4400MHZ LVCMOS
Comments
DOC100F-019.44M Specifications
Type:
OCXO
Frequency:
19.44 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.555" L x 0.358" W (14.10mm x 9.10mm)
Height - Seated (Max):
0.307" (7.80mm)