Connor Winfield DOC100V-020.0M
Part No.:
DOC100V-020.0M
Manufacturer:
Connor Winfield
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.DOC100V-020.0M.pdf
Description:
XTAL OSC VCOCXO 20.0000MHZ LVCMO
Comments
DOC100V-020.0M Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Connor Winfield
Series:
DOC
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Base Resonator:
Crystal
Type:
VCOCXO
Frequency:
20 MHz
Function:
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±100ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.555" L x 0.358" W (14.10mm x 9.10mm)
Height - Seated (Max):
0.307" (7.80mm)