Connor Winfield DOC102F-020.0M
Part No.:
DOC102F-020.0M
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.DOC102F-020.0M.pdf
Description:
XTAL OSC OCXO 20.0000MHZ LVCMOS
Comments
DOC102F-020.0M Specifications
Type:
OCXO
Frequency:
20 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.555" L x 0.358" W (14.10mm x 9.10mm)
Height - Seated (Max):
0.307" (7.80mm)