Connor Winfield DOCAT050F-010.0M
Part No.:
DOCAT050F-010.0M
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.DOCAT050F-010.0M.pdf
Description:
XTAL OSC OCXO 10.0000MHZ LVCMOS
Comments
DOCAT050F-010.0M Specifications
Series:
DOCAT
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Frequency:
10 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.555" L x 0.358" W (14.10mm x 9.10mm)
Height - Seated (Max):
0.335" (8.51mm)