Microchip Technology DSPIC30F2010T-30I/SO
Part No.:
DSPIC30F2010T-30I/SO
Package:
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.DSPIC30F2010T-30I/SO.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 12KB FLASH 28SOIC
Comments
DSPIC30F2010T-30I/SO Specifications
Package/Case:
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Series:
dsPIC™ 30F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Speed:
30 MIPs
Connectivity:
I2C, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, Motor Control PWM, QEI, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
20
Program Memory Size:
12KB (4K x 24)
RAM Size:
512 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.5V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 6x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)