Microchip Technology DSPIC33FJ09GS302-I/SO
Part No.:
DSPIC33FJ09GS302-I/SO
Package:
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.DSPIC33FJ09GS302-I/SO.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 9KB FLASH 28SOIC
Comments
DSPIC33FJ09GS302-I/SO Specifications
Package/Case:
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Series:
dsPIC™ 33F
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Speed:
40 MIPs
Connectivity:
I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
21
Program Memory Size:
9KB (3K x 24)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 8x10b; D/A 2x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)