Microchip Technology DSPIC33FJ128GP310A-I/PT
Part No.:
DSPIC33FJ128GP310A-I/PT
Package:
100-TQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.DSPIC33FJ128GP310A-I/PT.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100TQFP
Comments
DSPIC33FJ128GP310A-I/PT Specifications
Package/Case:
100-TQFP
Series:
dsPIC™ 33F
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Speed:
40 MIPs
Connectivity:
I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:
AC'97, Brown-out Detect/Reset, DMA, I2S, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
85
Program Memory Size:
128KB (128K x 8)
RAM Size:
16K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 32x10b/12b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)