Microchip Technology DSPIC33FJ128GP802-I/SP
Part No.:
DSPIC33FJ128GP802-I/SP
Package:
28-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.DSPIC33FJ128GP802-I/SP.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 28SPDIP
Comments
DSPIC33FJ128GP802-I/SP Specifications
Package/Case:
28-DIP (0.300", 7.62mm)
Series:
dsPIC™ 33F
Programmable:
Not Verified
Speed:
40 MIPs
Connectivity:
CANbus, I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, DCI, DMA, I2S, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
21
Program Memory Size:
128KB (128K x 8)
RAM Size:
16K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 10x10b/12b; D/A 2x16b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)