Microchip Technology DSPIC33FJ12GP202-E/SP
Part No.:
DSPIC33FJ12GP202-E/SP
Package:
28-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.DSPIC33FJ12GP202-E/SP.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 12KB FLASH 28SPDIP
Comments
DSPIC33FJ12GP202-E/SP Specifications
Package/Case:
28-DIP (0.300", 7.62mm)
Series:
dsPIC™ 33F
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Speed:
40 MIPs
Connectivity:
I2C, IrDA, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
21
Program Memory Size:
12KB (12K x 8)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 10x12b
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)