Microchip Technology DSPIC33FJ16GS402T-50I/SO
Part No.:
DSPIC33FJ16GS402T-50I/SO
Package:
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.DSPIC33FJ16GS402T-50I/SO.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28SOIC
Comments
DSPIC33FJ16GS402T-50I/SO Specifications
Package/Case:
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Series:
dsPIC™ 33F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Speed:
50 MIPs
Connectivity:
I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Program Memory Size:
16KB (16K x 8)
RAM Size:
2K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 8x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)