Microchip Technology DSPIC33FJ32MC202-E/SS
Part No.:
DSPIC33FJ32MC202-E/SS
Package:
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.DSPIC33FJ32MC202-E/SS.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28SSOP
Comments
DSPIC33FJ32MC202-E/SS Specifications
Package/Case:
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Series:
dsPIC™ 33F
Packaging:
Tube
Connectivity:
I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, DMA, Motor Control PWM, POR, PWM, QEI, WDT
Program Memory Size:
32KB (32K x 8)
RAM Size:
2K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 6x10b/12b
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)