Sullins Connector Solutions ECC31HETI
Part No.:
ECC31HETI
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 31POS 0.100
Comments
ECC31HETI Specifications
Number of Positions:
31
Card Thickness:
0.062" (1.57mm)
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Flange Feature:
Top Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C