ECS Inc. ECS-LVDS33-2500-BN
Part No.:
ECS-LVDS33-2500-BN
Manufacturer:
ECS Inc.
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ECS-LVDS33-2500-BN.pdf
Description:
XTAL OSC XO 250.0000MHZ LVDS SMD
Comments
ECS-LVDS33-2500-BN Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
ECS Inc.
Series:
ECS-LVDS33
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
250 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
70mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.067" (1.70mm)