Silicon Labs EFM32TG825F32-D-BGA48R
Part No.:
EFM32TG825F32-D-BGA48R
Package:
48-VFBGA
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.EFM32TG825F32-D-BGA48R.pdf
Description:
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48BGA
Comments
EFM32TG825F32-D-BGA48R Specifications
Package/Case:
48-VFBGA
Series:
Tiny Gecko
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Speed:
32MHz
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, DMA, I2S, LCD, POR, PWM
Number of I/O:
37
Program Memory Size:
32KB (32K x 8)
RAM Size:
4K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.98V ~ 3.8V
Data Converters:
A/D 4x12b SAR; D/A 1x12b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)