EPSON EG-2102CA 500.0000M-PHPAL3
Part No.:
EG-2102CA 500.0000M-PHPAL3
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.EG-2102CA 500.0000M-PHPAL3.pdf
Description:
XTAL OSC SO 500.0000MHZ LVPECL
Comments
EG-2102CA 500.0000M-PHPAL3 Specifications
Series:
EG-2102CA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Frequency:
500 MHz
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±100ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
100mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)