EPSON EG-2121CA 100.0000M-PGRNB
Part No.:
EG-2121CA 100.0000M-PGRNB
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.EG-2121CA 100.0000M-PGRNB.pdf
Description:
XTAL OSC SO 100.0000MHZ LVPECL
Comments
EG-2121CA 100.0000M-PGRNB Specifications
Packaging:
Bulk
Frequency:
100 MHz
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-5°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
80mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)