EPSON EG-2121CA 400.0000M-LGPAL3
Part No.:
EG-2121CA 400.0000M-LGPAL3
Manufacturer:
EPSON
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.EG-2121CA 400.0000M-LGPAL3.pdf
Description:
XTAL OSC SO 400.0000MHZ LVDS SMD
Comments
EG-2121CA 400.0000M-LGPAL3 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
EPSON
Series:
EG-2121CA
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
SO (SAW)
Frequency:
400 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
30mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)