EPSON EG-2121CA 500.0000M-LHPAB
Part No.:
EG-2121CA 500.0000M-LHPAB
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.EG-2121CA 500.0000M-LHPAB.pdf
Description:
XTAL OSC SO 500.0000MHZ LVDS SMD
Comments
EG-2121CA 500.0000M-LHPAB Specifications
Frequency:
500 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±100ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
30mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)