Advanced Micro Devices ELANSC300-25KI
Part No.:
ELANSC300-25KI
Manufacturer:
Advanced Micro Devices
Category:
Microcontrollers
Package:
208-BFQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ELANSC300-25KI.pdf
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 208PQFP
Shipping
Inventory:566
Comments
ELANSC300-25KI Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Advanced Micro Devices
Package/Case:
208-BFQFP
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Core Processor:
Am386®SXLV
Core Size:
32-Bit Single-Core
Speed:
25MHz
Connectivity:
UART/USART
Peripherals:
DMA, LCD
Number of I/O:
Program Memory Size:
Program Memory Type:
ROMless
EEPROM Size:
RAM Size:
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 5.5V
Data Converters:
Oscillator Type:
External, Internal
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TC)