Rochester Electronics, LLC ELANSC300-33KC-G
Part No.:
ELANSC300-33KC-G
Manufacturer:
Rochester Electronics, LLC
Category:
Microcontrollers
Package:
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ELANSC300-33KC-G.pdf
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS
Comments
ELANSC300-33KC-G Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Rochester Electronics, LLC
Package/Case:
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Core Processor:
Am386®SXLV
Core Size:
32-Bit Single-Core
Speed:
33MHz
Connectivity:
UART/USART
Peripherals:
DMA, LCD
Number of I/O:
Program Memory Size:
Program Memory Type:
ROMless
EEPROM Size:
RAM Size:
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 5.5V