KYOCERA AVX F931A686KCC
Part No.:
F931A686KCC
Package:
2312 (6032 Metric)
Description:
CAP TANT 68UF 10% 10V 2312
Comments
F931A686KCC Specifications
Series:
F93
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
800mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)