KYOCERA AVX F931C335KAA
Part No.:
F931C335KAA
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
CAP TANT 3.3UF 10% 16V 1206
Comments
F931C335KAA Specifications
Series:
F93
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
4.5Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)