KYOCERA AVX F950G227KTAAQ2
Part No.:
F950G227KTAAQ2
Package:
1411 (3528 Metric)
Description:
CAP TANT 220UF 10% 4V 1411
Comments
F950G227KTAAQ2 Specifications
Product Status:
Active
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
600mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.106" W (3.50mm x 2.70mm)
Height - Seated (Max):
0.063" (1.60mm)