KYOCERA AVX F951E105MSAAQ2
Part No.:
F951E105MSAAQ2
Description:
CAP TANT 1UF 20% 25V 1206
Comments
F951E105MSAAQ2 Specifications
Product Status:
Active
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
8Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.063" (1.60mm)