KYOCERA AVX F951V225MAAAQ2
Part No.:
F951V225MAAAQ2
Description:
CAP TANT 2.2UF 20% 35V 1206
Comments
F951V225MAAAQ2 Specifications
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
4.4Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.067" W (3.20mm x 1.70mm)
Height - Seated (Max):
0.063" (1.60mm)