KYOCERA AVX F971V155MBAHT3
Part No.:
F971V155MBAHT3
Package:
1411 (3528 Metric)
Description:
CAP TANT 1.5UF 20% 35V 1411
Comments
F971V155MBAHT3 Specifications
Series:
F97-HT3
Product Status:
Active
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
4Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 135°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 135°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)