KYOCERA AVX F980J106MUA
Part No.:
F980J106MUA
Package:
0402 (1106 Metric)
Description:
CAP TANT 10UF 20% 6.3V 0402
Comments
F980J106MUA Specifications
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
30Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)