onsemi FAN2502S315X
Part No.:
FAN2502S315X
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.FAN2502S315X.pdf
Description:
IC REG LIN 3.15V 150MA SOT23-5
Comments
FAN2502S315X Specifications
Voltage - Input (Max):
6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.15V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.18V @ 150mA
Current - Output:
150mA
PSRR:
43dB (120Hz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C