Sullins Connector Solutions GEC07DREN-S93
Part No.:
GEC07DREN-S93
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.GEC07DREN-S93.pdf
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 14POS 0.100
Comments
GEC07DREN-S93 Specifications
Card Thickness:
0.093" (2.36mm)
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Termination:
Solder Eyelet(s)
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C