Carlo Gavazzi Inc. GMS-32S-6A
Part No.:
GMS-32S-6A
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.GMS-32S-6A.pdf
Description:
MMS 32A STD BREAK 4-6A
Comments
GMS-32S-6A Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Series:
GMS
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Mounting Type:
DIN Rail
Breaker Type:
Manual Motor Starter
Current Rating (Amps):
6A
Voltage Rating - AC:
690 V