Sullins Connector Solutions HCC17HETN
Part No.:
HCC17HETN
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 17POS 0.100
Comments
HCC17HETN Specifications
Number of Positions:
17
Card Thickness:
0.062" (1.57mm)
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C