Sullins Connector Solutions HCC18HEYS
Part No.:
HCC18HEYS
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 18POS 0.100
Comments
HCC18HEYS Specifications
Number of Positions:
18
Card Thickness:
0.062" (1.57mm)
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Flange Feature:
Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C