Sullins Connector Solutions HCC20HEYN
Part No.:
HCC20HEYN
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 20POS 0.100
Comments
HCC20HEYN Specifications
Number of Positions:
20
Card Thickness:
0.062" (1.57mm)
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C