Renesas Electronics Corporation HD6413238F10
Part No.:
HD6413238F10
Package:
64-BQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.HD6413238F10.pdf
Description:
IC MCU 8BIT ROMLESS 64QFP
Shipping
Inventory:394
Comments
HD6413238F10 Specifications
Package/Case:
64-BQFP
Series:
H8® H8/325
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Core Processor:
H8/300
Core Size:
8-Bit
Speed:
10MHz
Connectivity:
SCI, UART/USART
Peripherals:
Number of I/O:
53
RAM Size:
512 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
4.5V ~ 5.5V
Data Converters:
Oscillator Type:
External
Operating Temperature:
-20°C ~ 75°C (TA)