Renesas Electronics Corporation HD6417705BP100BV
Part No.:
HD6417705BP100BV
Package:
208-TFBGA
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.HD6417705BP100BV.pdf
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 208TFBGA
Comments
HD6417705BP100BV Specifications
Package/Case:
208-TFBGA
Series:
SuperH® SH7700
Packaging:
Tray
Core Processor:
SH-3
Speed:
100MHz
Connectivity:
EBI/EMI, FIFO, IrDA, SCI, USB
Peripherals:
DMA, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
105
RAM Size:
32K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.4V ~ 1.6V
Data Converters:
A/D 4x10b
Oscillator Type:
Internal
Operating Temperature:
-20°C ~ 75°C (TA)