Renesas Electronics Corporation HD6417708SF60
Part No.:
HD6417708SF60
Package:
144-LQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.HD6417708SF60.pdf
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 144LQFP
Shipping
Inventory:131
Comments
HD6417708SF60 Specifications
Package/Case:
144-LQFP
Series:
SuperH® SH7700
Packaging:
Tray
Core Processor:
SH-2
Speed:
60MHz
Connectivity:
EBI/EMI, SCI, SmartCard
Peripherals:
POR, WDT
Number of I/O:
8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Data Converters:
Oscillator Type:
External
Operating Temperature:
-20°C ~ 75°C (TA)