Renesas Electronics Corporation HD6417750F167
Part No.:
HD6417750F167
Package:
208-BFQFP Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.HD6417750F167.pdf
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 208HQFP
Shipping
Inventory:218
Comments
HD6417750F167 Specifications
Package/Case:
208-BFQFP Exposed Pad
Series:
SuperH® SH7750
Packaging:
Bulk
Core Processor:
SH-4
Speed:
167MHz
Connectivity:
EBI/EMI, FIFO, SCI, SmartCard
Peripherals:
DMA, POR, WDT
Number of I/O:
28
RAM Size:
24K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.6V ~ 2V
Data Converters:
Oscillator Type:
External
Operating Temperature:
-20°C ~ 75°C (TA)