Renesas Electronics Corporation HD6417750RF200DV
Part No.:
HD6417750RF200DV
Package:
208-BFQFP Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.HD6417750RF200DV.pdf
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 208HQFP
Shipping
Inventory:535
Comments
HD6417750RF200DV Specifications
Package/Case:
208-BFQFP Exposed Pad
Series:
SuperH® SH7750
Packaging:
Tray
Core Processor:
SH-4
Speed:
200MHz
Connectivity:
EBI/EMI, FIFO, SCI, SmartCard
Peripherals:
DMA, POR, WDT
Number of I/O:
28
RAM Size:
48K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.35V ~ 1.6V
Data Converters:
Oscillator Type:
External
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)