Renesas Electronics Corporation HD6417751RBP240D
Part No.:
HD6417751RBP240D
Package:
256-BBGA
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.HD6417751RBP240D.pdf
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 256BGA
Shipping
Inventory:207
Comments
HD6417751RBP240D Specifications
Package/Case:
256-BBGA
Series:
SuperH® SH7750
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Core Processor:
SH-4
Core Size:
32-Bit Single-Core
Speed:
240MHz
Connectivity:
EBI/EMI, FIFO, SCI, SmartCard
Peripherals:
DMA, POR, WDT
Number of I/O:
39
RAM Size:
48K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.4V ~ 1.6V
Data Converters:
Oscillator Type:
External
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)