Renesas HD64F3337STF16V
Part No.:
HD64F3337STF16V
Package:
80-TQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.HD64F3337STF16V.pdf
Description:
IC MCU 32BIT 60KB FLASH 80TQFP
Shipping
Inventory:267
Comments
HD64F3337STF16V Specifications
Package/Case:
80-TQFP
Core Processor:
H8/300
Core Size:
32-Bit
Speed:
16MHz
Connectivity:
Host Interface, I2C, SCI, UART/USART
Peripherals:
POR, PWM, WDT
Program Memory Size:
60KB (60K x 8)
Program Memory Type:
FLASH
EEPROM Size:
RAM Size:
2K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
4.5V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 8x10b SAR; D/A 2x8b
Oscillator Type:
External, Internal
Operating Temperature:
-20°C ~ 75°C (TA)