Renesas HD64F3434TF16V
Part No.:
HD64F3434TF16V
Package:
100-BFQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.HD64F3434TF16V.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 100QFP
Shipping
Inventory:988
Comments
HD64F3434TF16V Specifications
Package/Case:
100-BFQFP
Core Processor:
H8/300
Core Size:
16-Bit
Speed:
16MHz
Connectivity:
Host Interface, I2C, SCI, UART
Peripherals:
POR, PWM, WDT
Program Memory Size:
32KB (32K x 8)
Program Memory Type:
FLASH
EEPROM Size:
RAM Size:
1K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
4.5V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 8x10b SAR; D/A 2x8b
Oscillator Type:
External, Internal
Operating Temperature:
-20°C ~ 75°C (TA)