IDEC HW1B-M4F22-G
Part No.:
HW1B-M4F22-G
Description:
22MM PUSHBUTTON GREEN
Comments
HW1B-M4F22-G Specifications
Current Rating (Amps):
10A (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
110 V
Voltage Rating - DC:
24 V
Color - Actuator/Cap:
Green
Panel Cutout Dimensions:
Circular - 22.30mm Dia
Operating Temperature:
-25°C ~ 60°C