IDEC HW7D-B12F1111-WB
Part No.:
HW7D-B12F1111-WB
Description:
HW DUAL PB MMNTRY FLSH/EXTND T
Comments
HW7D-B12F1111-WB Specifications
Current Rating (Amps):
10A (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
110 V
Voltage Rating - DC:
24 V
Actuator Type:
Rectangular, Button
Actuator Marking:
Color - Actuator/Cap:
Black, White
Panel Cutout Dimensions:
Circular - 22.30mm Dia
Operating Temperature:
-25°C ~ 60°C