Sensata-Airpax IARH11-1-61-10.0-AF-01
Part No.:
IARH11-1-61-10.0-AF-01
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.IARH11-1-61-10.0-AF-01.pdf
Description:
CIR BRKR,HYDMAG
Comments
IARH11-1-61-10.0-AF-01 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IAR
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V