Sensata-Airpax ICLR1-1A-53F-63.0-C-00-U
Part No.:
ICLR1-1A-53F-63.0-C-00-U
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ICLR1-1A-53F-63.0-C-00-U.pdf
Description:
CIR BRKR HYD MAG
Comments
ICLR1-1A-53F-63.0-C-00-U Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
ICL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Mounting Type:
DIN Rail
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
63A
Voltage Rating - AC:
240 V
Voltage Rating - DC:
110 V