Sensata-Airpax IDLBXK1-1-72-80.0-GK-N6
Part No.:
IDLBXK1-1-72-80.0-GK-N6
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
Comments
IDLBXK1-1-72-80.0-GK-N6 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IDL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
30A
Voltage Rating - AC:
415 V
Voltage Rating - DC:
80 V