Sensata-Airpax IEG66-1-72-50.0-01-V
Part No.:
IEG66-1-72-50.0-01-V
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.IEG66-1-72-50.0-01-V.pdf
Comments
IEG66-1-72-50.0-01-V Specifications
Current Rating (Amps):
50A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V