Sensata-Airpax IEGH66-0-SW-30.0-01-V
Part No.:
IEGH66-0-SW-30.0-01-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.IEGH66-0-SW-30.0-01-V.pdf
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
Comments
IEGH66-0-SW-30.0-01-V Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IEG
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
30A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V